wtorek, maj 17, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Akcesoria do deskowań - uszczelnienia do betonu licowego

deskowaniaCoraz częściej do nowoczesnych rozwiązań architektonicznych wykorzystuje się beton licowy. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów betonu jego powierzchnia nie jest pokryta dodatkową warstwą wykończeniową – konieczne jest więc zastosowanie akcesoriów do deskowań umożliwiających stworzenie jak najbardziej gładkiej powierzchni. Pomocne mogą być wówczas uszczelnienia do betonu licowego.

Deskowanie samo w sobie wymaga wiedzy i doświadczenia. W przypadku wykonywania szalunków dla betonu licowego zadanie staje się jeszcze bardziej skomplikowane – widoczna powierzchnia betonu musi być bowiem idealnie gładka, bez widocznych odcisków deskowań, w jednolitym kolorze oraz z estetycznymi otworami dla kotew i fug. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów koniecznie jest użycie akcesoriów dodatkowych – takich jak wielowarstwowe sklejki, środki antyadhezyjne lub nowoczesne rozwiązania służące do monitorowania betonu, dostępnych u specjalistów od deskowań: firmie Doka.

Sklejka wielowarstwowa – dla idealnie gładkiej powierzchni

W przypadku betonu architektonicznego konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które umożliwią zminimalizowanie widocznych odcisków deskowań oraz gładkie przejścia pomiędzy taktami betonowania. Do tego celu najlepiej sprawdzi się sklejka wielowarstwowa. Dzięki pokryciu wierzchniej warstwy tworzywem sztucznym powierzchnia betonu jest jednolita. Sklejka jest również niezwykle wytrzymała na zarysowania i uszkodzenia. Niechłonna powłoka oraz uszczelnienia krawędzi pozwala na uniknięcie marszczenia się powierzchni. Pokrycie żywicą syntetyczną zapobiega powstawaniu odprysków przy wbijaniu gwoździ, wierceniu i cięciu. Dzięki temu na powierzchni betonu nie pojawiają się odbarwienia. Dodatkowo ze względu na swoje właściwości nie wymaga użycia środka antyadhezyjnego przy pierwszym użyciu.

Użycie wielowarstwowej sklejki pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni betonu i znacznie mniej wypukłych odcisków. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza przy betonie licowym, ponieważ umożliwia zmniejszenie nakładu prac przy ostatecznej obróbce.

Środki antyadhezyjne

W przypadku użycia sklejki wielowarstwowej do kolejnych użyć konieczne będzie użycie środków antyadhezyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że dzięki specjalnemu składowi chemicznemu umożliwiają pozostawienie jasnej powierzchni betonu bez widocznych porów. Zapewnienie estetycznego wyglądu powierzchni betonu to nie wszystko – środek jest jednocześnie łatwy w nakładaniu, umożliwia pracę nawet w niskiej temperaturze lub podczas deszczu, posiada długą skuteczność działania i jest biodegradowalny.

Monitorowanie betonu

W przypadku betonu licowego liczy się nie tylko idealnie gładka powierzchnia. Ze względu na to, że nie jest pokryty dodatkową warstwą wykończeniową musi posiadać odpowiedni kolor, możliwie jednolity na całej powierzchni. W tym przypadku pomocne są nowoczesne rozwiązania, na przykład system Concremote, który za pomocą czujników mierzących temperaturę oblicza wzrost wytrzymałości betonu. Na podstawie danych dotyczących stopnia dojrzałości betonu ułatwione jest uzyskanie możliwie tego samego odcienia koloru szarości. Dzięki temu beton architektoniczny uzyska idealnie gładką powierzchnię i jednolity kolor.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.