środa, grudzień 01, 2021
image image image image
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł
Atrakcje Wolina Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tu żaden turysta na nudę narzekać nie może, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Czytaj cały artykuł

Akcesoria do deskowań - uszczelnienia do betonu licowego

deskowaniaCoraz częściej do nowoczesnych rozwiązań architektonicznych wykorzystuje się beton licowy. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów betonu jego powierzchnia nie jest pokryta dodatkową warstwą wykończeniową – konieczne jest więc zastosowanie akcesoriów do deskowań umożliwiających stworzenie jak najbardziej gładkiej powierzchni. Pomocne mogą być wówczas uszczelnienia do betonu licowego.

Deskowanie samo w sobie wymaga wiedzy i doświadczenia. W przypadku wykonywania szalunków dla betonu licowego zadanie staje się jeszcze bardziej skomplikowane – widoczna powierzchnia betonu musi być bowiem idealnie gładka, bez widocznych odcisków deskowań, w jednolitym kolorze oraz z estetycznymi otworami dla kotew i fug. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów koniecznie jest użycie akcesoriów dodatkowych – takich jak wielowarstwowe sklejki, środki antyadhezyjne lub nowoczesne rozwiązania służące do monitorowania betonu, dostępnych u specjalistów od deskowań: firmie Doka.

Sklejka wielowarstwowa – dla idealnie gładkiej powierzchni

W przypadku betonu architektonicznego konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które umożliwią zminimalizowanie widocznych odcisków deskowań oraz gładkie przejścia pomiędzy taktami betonowania. Do tego celu najlepiej sprawdzi się sklejka wielowarstwowa. Dzięki pokryciu wierzchniej warstwy tworzywem sztucznym powierzchnia betonu jest jednolita. Sklejka jest również niezwykle wytrzymała na zarysowania i uszkodzenia. Niechłonna powłoka oraz uszczelnienia krawędzi pozwala na uniknięcie marszczenia się powierzchni. Pokrycie żywicą syntetyczną zapobiega powstawaniu odprysków przy wbijaniu gwoździ, wierceniu i cięciu. Dzięki temu na powierzchni betonu nie pojawiają się odbarwienia. Dodatkowo ze względu na swoje właściwości nie wymaga użycia środka antyadhezyjnego przy pierwszym użyciu.

Użycie wielowarstwowej sklejki pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni betonu i znacznie mniej wypukłych odcisków. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza przy betonie licowym, ponieważ umożliwia zmniejszenie nakładu prac przy ostatecznej obróbce.

Środki antyadhezyjne

W przypadku użycia sklejki wielowarstwowej do kolejnych użyć konieczne będzie użycie środków antyadhezyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że dzięki specjalnemu składowi chemicznemu umożliwiają pozostawienie jasnej powierzchni betonu bez widocznych porów. Zapewnienie estetycznego wyglądu powierzchni betonu to nie wszystko – środek jest jednocześnie łatwy w nakładaniu, umożliwia pracę nawet w niskiej temperaturze lub podczas deszczu, posiada długą skuteczność działania i jest biodegradowalny.

Monitorowanie betonu

W przypadku betonu licowego liczy się nie tylko idealnie gładka powierzchnia. Ze względu na to, że nie jest pokryty dodatkową warstwą wykończeniową musi posiadać odpowiedni kolor, możliwie jednolity na całej powierzchni. W tym przypadku pomocne są nowoczesne rozwiązania, na przykład system Concremote, który za pomocą czujników mierzących temperaturę oblicza wzrost wytrzymałości betonu. Na podstawie danych dotyczących stopnia dojrzałości betonu ułatwione jest uzyskanie możliwie tego samego odcienia koloru szarości. Dzięki temu beton architektoniczny uzyska idealnie gładką powierzchnię i jednolity kolor.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.