piątek, marzec 01, 2024
image image image image
Jakie zastosowania mają drony w geodezji? Geodezja to dziedzina nauki, która zajmuje się pomiarami i dokładnymi mapowaniem terenów, budynków i infrastruktury. W dzisiejszych czasach drony coraz częściej są wykorzystywane w geodezji. Dzięki nowoczesnym technologiom, drony są w stanie zebrać precyzyjne dane, które są niezbędne w tej dziedzinie. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania dronów w geodezji. Czytaj cały artykuł
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu dronów? Drony, jako maszyny, wciąż ewoluują, rozwijając się w coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Nowe rozwiązania technologiczne wprowadzają coraz więcej możliwości, a producenci starają się przyciągnąć klientów nowymi funkcjami i wyposażeniem. W dzisiejszym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu dronów. Czytaj cały artykuł
Paintball Warszawa Paintball to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Niektórzy kojarzą go jedynie jako znakomitą rozrywkę i przyjemnie spędzony czas w gronie znajomych. Tymczasem paintball to również świetny trening rozwijający nasze umiejętności i wzmacniający kondycję. Posiada wszystkie najbardziej cenne zalety gry zespołowej, dzięki czemu zawsze pozostaje atrakcyjną formą rekreacji sportowej zapewniającej ogrom wrażeń. Skąd zatem wynika tak wielka popularność gry w paintball? Jakie są jej zalety? Jakie przynosi korzyści? Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł

Wychowanie dzieci w czasie covid-19

wychowanie dzieci 04Wychować, hodować, czy separować? Czyli nieco uwag o posiadaniu dzieci w czasie pandemii koronawirusa.Pandemia Covid 19, to położenie dla każdego z nas dokuczliwa a także zatrważająca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja towarzyskie opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Pomimo tego wierzcie mi, jest w tym wszystkim jeszcze coś bardziej skomplikowanego niż tylko stronienie od zakażenia. Cokolwiek, co nie dotyczy jedynie nas, dorosłych. Albowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz konsekwencji ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19.

Bycie radosnym i zaangażowanym rodzicem staje się heroicznym wyzwaniem. Według niektórych wyraźnie nierealnym. I podczas gdy środki masowego przekazu, w tym momencie nie pamiętasz który raz z rzędu, informują, że dzieci kolejny raz pozostają w domach, dostajesz ataku szału razem z wieloma milionami innych Polaków i Polek. I tutaj wcale nie chodzi o ten lockdown, o to, że należy przestrzegać obostrzeń. Unikanie infekowania jest w istocie dla rodziców jasne. wszystkim raczej przydarzyło się niegdyś krzywo spojrzeć na jakąś rodzicielkę, która na siłę wciskała swoje zasmarkane, kaszlące dziecię do grupy przedszkolaków - „ No, kobieto- my też musimy pracować, a ty w tej chwili naszemu dziecku podsuwasz bombę biologiczną”. Jednak w sytuacji, kiedy zamykane są wszystkie placówki szkolno - wychowawcze, to sprawa staje się całościowy i zaczyna obejmować sfery, które w swojej przezorności rodzice przerzucają na wychowawców, nauczycieli, pedagogów szkolnych, logopedów, a w największym stopniu - na rówieśników dzieci.

Znowu pojawia się możliwość, by poczuć brzemię tej potężnej rodzicielskiej odpowiedzialności. I kiedy tak w napływu myśli chcesz na siłę złożyć plan dnia, odkopać w w Internecie nowoczesne sposoby pobudzania rozwoju psychoruchowego, kupić znane programy edukacyjne, naukę gry na kastanietach online, doznajesz olśnienia, że w byciu rodzicem nie chodzi o to, żeby przeżyć, ale o to, żeby być.W czasach, w którym walutą stała się nie tylko dane, ale i emocje, w zasadzie nie należy wyjaśniać, że ten czas, który możesz teraz spędzić z rodziną, to nieplanowany, ale nadzwyczaj wskazany efekt przypadkowy pandemii Covid-19. Bowiem podczas gdy przebywasz więcej ze swoim dzieckiem, masz możność lepiej go pojąć. Jemu podobnie jest dzisiaj niezwykle trudno. I chociaż twój jedenastolatek o niczym innym nie paplał, jak jedynie o tym, iż „chce już na zdalne” - to myślał o nie o to, że pragnął siedzieć sam jeden w domu, przed kompem. Chciał luzu, mniej nauki i wszystkiego, o czym fantazjuje każdy młodzieniec od pradziejów. A tymczasem twój młody dostał nudę, powierzchowną naukę i komputer, w zamian kumpli.

Czy zatem warto pod kątem pandemii Covid-19 celowo zmienić swoje rodzicielstwo? Tak faktycznie to zapytanie z tytułu jest na tyle zaczepne i bezpodstawne, iż na skroś ignoruje kwestię, że rodzicem jesteś na całe życie, od czasu narodzin twojego dziecka. Od początku rodzina trwa i przechodzi przez wielorakie etapy, te dobre, szczęśliwe momenty, jak i te uciążliwe, kryzysowe. A to, co jest żelazną istotą i fundamentem, to jest solidna relacja i prosta, szczera miłość. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że kiedy fundamenty są trwałe, to i budowli nic nie zniszczy.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.