poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Polskie wsparcie policyjne dla Ukrainy

wojskoPolska wyekspediuje na Ukrainę kontyngent policyjny do udziału w doradczej misji Unii Europejskiej. Rząd podjął decyzję, że załoga składać się będzie z maksymalnie 10 funkcjonariuszy bądź pracowników policji.

Oficjalnie misja EUAM Ukraine zaczęła się z początkiem grudnia 2014 roku z mandatem na dwa lata. Zadaniem ekspertów unijnych jest doradzanie władzom ukraińskim w procesie ustanawiania wiarygodnych oraz efektywnych służb sektora bezpieczeństwa cywilnego, które mają pomóc we wzmocnieniu rządów prawa na Ukrainie. Chodzi przede wszystkim o wsparcie w reformie policji w kraju.

Zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Ministrów, nieuzbrojony kontyngent podczas wykonywania misji na obszarze Ukrainy podległy będzie Radzie Unii Europejskiej.

W uzasadnieniu określono co następuje: "Powołanie misji ma na celu wsparcie reformy cywilnego sektora bezpieczeństwa na Ukrainie, w tym reformy policji. Zadaniem misji będzie świadczenie wsparcia m.in. przy tworzeniu ram koncepcyjnych planowania i realizacji reformy sektora bezpieczeństwa oraz reorganizacji i restrukturyzacji służb bezpieczeństwa"

Jak zaakcentowano, stworzenie kontyngentu a także udział pracowników policji jak i funkcjonariuszy w zakresie doradczej misji cywilnej jest w zgodzie z polską racją stanu oraz stanowi priorytet o charakterze politycznym. Przez wzgląd na przynależność do Unii Europejskiej jak i usytuowanie geopolityczne, wkład Polski we wsparcie reform na Ukrainie jest nieodzowny.

MSW ocenia, iż nakład pieniężny na roczne delegowanie pojedynczego policjanta do uczestnictwa w misji EUAM na Ukrainie wynieść może około 90 tysięcy zł. Wobec tego maksymalny wydatek na delegowanie 10 funkcjonariuszy wyniesie około 900 tysięcy zł, pieniądze te pochodzić będą z budżetu policji.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.