poniedziałek, styczeń 17, 2022
image image image image
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł

Polskie wsparcie policyjne dla Ukrainy

wojskoPolska wyekspediuje na Ukrainę kontyngent policyjny do udziału w doradczej misji Unii Europejskiej. Rząd podjął decyzję, że załoga składać się będzie z maksymalnie 10 funkcjonariuszy bądź pracowników policji.

Oficjalnie misja EUAM Ukraine zaczęła się z początkiem grudnia 2014 roku z mandatem na dwa lata. Zadaniem ekspertów unijnych jest doradzanie władzom ukraińskim w procesie ustanawiania wiarygodnych oraz efektywnych służb sektora bezpieczeństwa cywilnego, które mają pomóc we wzmocnieniu rządów prawa na Ukrainie. Chodzi przede wszystkim o wsparcie w reformie policji w kraju.

Zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Ministrów, nieuzbrojony kontyngent podczas wykonywania misji na obszarze Ukrainy podległy będzie Radzie Unii Europejskiej.

W uzasadnieniu określono co następuje: "Powołanie misji ma na celu wsparcie reformy cywilnego sektora bezpieczeństwa na Ukrainie, w tym reformy policji. Zadaniem misji będzie świadczenie wsparcia m.in. przy tworzeniu ram koncepcyjnych planowania i realizacji reformy sektora bezpieczeństwa oraz reorganizacji i restrukturyzacji służb bezpieczeństwa"

Jak zaakcentowano, stworzenie kontyngentu a także udział pracowników policji jak i funkcjonariuszy w zakresie doradczej misji cywilnej jest w zgodzie z polską racją stanu oraz stanowi priorytet o charakterze politycznym. Przez wzgląd na przynależność do Unii Europejskiej jak i usytuowanie geopolityczne, wkład Polski we wsparcie reform na Ukrainie jest nieodzowny.

MSW ocenia, iż nakład pieniężny na roczne delegowanie pojedynczego policjanta do uczestnictwa w misji EUAM na Ukrainie wynieść może około 90 tysięcy zł. Wobec tego maksymalny wydatek na delegowanie 10 funkcjonariuszy wyniesie około 900 tysięcy zł, pieniądze te pochodzić będą z budżetu policji.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.