poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

UNICEF pomaga w sprawie dzieci - żołnierzy w RŚA

dzieci w afryceJak poinformował UNICEF liderzy ośmiu zbrojnych grup w Republice Środkowoafrykańskiej ustalili, iż uwolnią nieletnich żołnierzy oraz pozostałe dzieci, które wykorzystywane są jako kucharze, posłańcy, jak i te wykorzystywane w celach seksualnych.

Według UNICEF - Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom układ tyczy się od 6000 do 10000 dzieci, wcielonych do ugrupowań zbrojnych. Liderzy tych ugrupowań postanowili także, iż zaprzestaną rekrutacji dzieci także w przyszłości.

Mohamed Malic Fall będący wysłannikiem UNICEF-u do Republiki Środkowoafrykańskiej powiedział: "to zasadniczy krok w ochronie dzieci tego kraju".

Republika Środkowoafrykańskiej to jedno z najgorszych na świecie miejsc dla dzieci. UNICEF chce współpracować z władzami lokalnymi, aby pomóc małoletnim w powrocie do ich rodzin.

Oświadczenie odnośnie dzieci zatwierdzono w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej - Bangi, podczas trwającego siedem dni forum dotyczącego przerwania konfliktu na tle religijnym, w rezultacie którego poległo kilka tysięcy osób, zaś przeszło milion było zmuszonych do porzucenia miejsca zamieszkania.

Przywódcy grup zbrojnych, którzy zgodzili się podpisać deklarację, zgodzili się także na umożliwienie UNICEF-owi, jak i innnym humanitarnym organizacjom całkowitego dostępu do nadzorowanych przez siebie rejonów, aby mogli sami oszacować, dla których dzieci pomoc będzie konieczna.

Konflikt zbrojny pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami w RŚA trwa od końca 2012 roku. Wojna przerodziła się w grabieże, pogromy religijne oraz morderstwa odwetowe realizowane przez obie strony konfliktu.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.