poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Apteki sieciowe zalewają rynek

lekiApteki kroczą tą samą drogą, którą od paru lat przechodzą sklepy spożywcze. Pojedyncze apteki są wystawione na coraz to silniejszą konkurencję jaką stanowią apteki sieciowe, a te mają już nawet po kilkaset placówek.

Według danych szacunkowych Boston Consulting Group apteki sieciowe kontrolują około 30% aptekarskiego rynku, lecz w ciągu najbliższych 3 - 4 lat udział sieci wzrośnie do 60%.

Pracująca w jednej z aptek farmaceutka uważa, że są to bardzo otymistyczne szacunki, według niej zwiększenie udziału sieciówek nadejdzie dużo szybciej, zaś skutki tego najbardziej odczują pacjenci. Aptekarze ostrzegają, że standardy obsługi w sieciach są coraz niższe, na przykład klientom nie proponuje się tańszych zamienników, gdyż apteki sieciowe nastawione są przede wszystkim na zysk, sprzedawca natomiast ma swoją okresloną normę dzienną, którą za wszelką cenę chce wypełnić.

W tym samym czasie pacjenci zadowoleni sa z niższych nawet o kilkanaście procent cen oferowanych w sieciowych aptekach. Promocje dotyczą przede wszystkim leków i artykułów nierefundowanych, gdyż refundowane leki mają ceny okreslone urzędowo.

Można jednak mieć obawy, iż w momencie, gdy sieci zapanują na rynku, ceny znów wzrosną. Natomiast jeżeli dominującej pozycji nie zdobędzie pojedyncza firma, to taki scenariusz się nie sprawdzi.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.