poniedziałek, styczeń 17, 2022
image image image image
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł
Czym jest neuromarketing? Przeciętny klient kieruje się przeróżnymi czynnikami podczas dokonywania wyborów zakupowych. Szacuje się, że aż 85% decyzji o zakupie produktu czy zamówieniu usługi zapada podświadomie. Czy w związku z tym da się stwierdzić, co konkretnie wpłynęło na jego wybór? Co przyciągnęło jego uwagę? I czy da się wpłynąć na zachowania konsumenta? Na te pytania stara się udzielić odpowiedzi neuromarketing. Czytaj cały artykuł
Popularność sklepów www Robimy z dnia na dzień coraz więcej transakcji online. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na utworzenie witryny www, ponieważ potrafi tą metodą dotrzeć do szerszej grupy nabywców. Natomiast my klienci będziemy mogli robić zakupy szybciej oraz bez opuszczania mieszkania. Jest natomiast grupa towarów, które nadal chcemy kupować w sklepach stacjonarnych. Jedną z nich są ubrania. Jednakże czy kupowanie ciuchów przez internet nie jest o wiele opłacalne? Czytaj cały artykuł

Apteki sieciowe zalewają rynek

lekiApteki kroczą tą samą drogą, którą od paru lat przechodzą sklepy spożywcze. Pojedyncze apteki są wystawione na coraz to silniejszą konkurencję jaką stanowią apteki sieciowe, a te mają już nawet po kilkaset placówek.

Według danych szacunkowych Boston Consulting Group apteki sieciowe kontrolują około 30% aptekarskiego rynku, lecz w ciągu najbliższych 3 - 4 lat udział sieci wzrośnie do 60%.

Pracująca w jednej z aptek farmaceutka uważa, że są to bardzo otymistyczne szacunki, według niej zwiększenie udziału sieciówek nadejdzie dużo szybciej, zaś skutki tego najbardziej odczują pacjenci. Aptekarze ostrzegają, że standardy obsługi w sieciach są coraz niższe, na przykład klientom nie proponuje się tańszych zamienników, gdyż apteki sieciowe nastawione są przede wszystkim na zysk, sprzedawca natomiast ma swoją okresloną normę dzienną, którą za wszelką cenę chce wypełnić.

W tym samym czasie pacjenci zadowoleni sa z niższych nawet o kilkanaście procent cen oferowanych w sieciowych aptekach. Promocje dotyczą przede wszystkim leków i artykułów nierefundowanych, gdyż refundowane leki mają ceny okreslone urzędowo.

Można jednak mieć obawy, iż w momencie, gdy sieci zapanują na rynku, ceny znów wzrosną. Natomiast jeżeli dominującej pozycji nie zdobędzie pojedyncza firma, to taki scenariusz się nie sprawdzi.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.