poniedziałek, sierpień 08, 2022
image image image image
Wiosna - uciążliwy okres dla alergików Gdy dni się wydłużają, a słońce lekko zbliża się do Ziemi zaczyna się następny okres wegetatywny roślin. Czytaj cały artykuł
Technologia vs sen Od jakiegoś wskazuje się na istnienie nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak bardzo odlegle, że nawet nie myślimy, co oznacza i czy nas dotyczy. Jednakże okazuje się, że to temat o wymiarze ogólnospołecznym, wprost globalnym. A wyjątkowo dotyczy grup, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane oraz użytkują innowacyjnych technologii. Czytaj cały artykuł
Flokowanie produktów Konsumenci od dawna poszukują niebanalnych i unikatowych towarów. Zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę i wygląd. Poszukują przedmiotów, które w wyrazisty sposób oddadzą ich ulubiony styl i upodobania. Czytaj cały artykuł
Eleganckie schody i balustrady Gdy mamy dom piętrowy należy zagwarantować łączność pomiędzy piętrami. Dla niewielkich domów, które mają dwa, maksimum trzy piętra, wyjście w postaci windy (która sprawdza się doskonale w wypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne a dodatkowo nieoszczędne. Czytaj cały artykuł

Ograniczenia dla ciężarówek na Białorusi

ciezarowkaOgraniczenie ruchu ciężarówek zaczęły obowiązywać na drogach Białorusi od środy. Agencja państwowa BiełTA informuje, że ograniczenia obowiązywać będa do końca sierpnia.

W godzinach od 11 do 22 miejscowego czasu (to jest od 10 do 22 polskiego czasu), gdy temperatura powietrza przekraczać będzie 26 stopni Celsjusza obowiązuje zakaz przemieszczania się po asfaltowo - betonowych drogach dla pojazdów, których waga przekracza 6 ton na oś.

Przepisy wyłączają z powyższych ograniczeń przewóz pasażerski, zwierząt żywych, kwiatów, ziarna, transportu humanitarnego, mieszanek asfaltowych oraz betonowych, ładunków niebezpiecznych bądź psujących sie szybko, a także bitumów.

Zakazem nie sa objęte także ładunki związane z zapobieganiem bądź usuwaniem efektów nadzwyczajnych sytuacji a także odchodów zwierzęcych, które przewożone są z zamiarem ich przetworzenia bądź utylizacji.

Biuro prasowe ministerstwa informacji podkreśla, iż tego typu zakaz wprowadza się w Białorusi w okresie letnim od dziesięciu lat, a celem jest zminimalizowanie deformacji powierzchni dróg w upalne dni.

Internetowe wydawnictwo prasowe

Serwis Norbertinum.com.pl to najciekawsze wydarzenia z kraju i ze świata, ciekawe artykuły z dziedziny nauki, kultury, a także rzeczowe informacje prawne i ekonomiczne. Na Norbertinum.com.pl przeczytasz o wydarzeniach sportowych, poznasz ciekawe miejsca z działu turystyka i zapoznasz się z najnowszymi osiągnięciami techniki.

Kontakt

Sitte.pl

kom: 606 281 023
tel: 81 473 2011

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.